Disney+ pridalo do svojej ponuky ďalšie filmy od Marvelu, no nezískalo Avengers: Infinity War

admin 12. novembra 2019

Streamovacia služba zhromaždila skoro všetky MCU filmy okrem Avengers 3, Thor Ragnarok, Black Panther a Ant–Man the Wasp.

Disney+ dalo svojim predplatiteľom v pondelok predčasný vianočný darček, keď oznámilo, že kopec ďalších filmov z dielne Marvel Studios bude dostupných v deň spustenia tejto služby.

Dlho-očakávaná ponuka filmov bude obsahovať väčšinu marveloviek, ako napríklad všetky tri diely Iron Mana a všetkých Avengerov okrem Infinity War. Spoločnosť v pondelok poobede oznámila prostredníctvom série tweetov nové prírastky do svojej ponuky. The Marvel Cinematic Universe v súčasnosti pozostáva z 23 filmov a Disney+ bude ponúkať šestnásť z nich. To čo brzdí Disney+ od získania zvyšných siedmich filmov sú distribučné práva. Tie nevlastní k filmu Neuveriteľný Hulk (The Incredible Hulk) a k dvom filmom o Spider-manovi s Tomom Hollandom, ktoré boli vytvorené v spolupráci so Sony. Nie je jasné, kedy budú aj tieto filmy sprístupnené na Disney+.

Navyše, stále zostávajú štyri filmy od Marvelu, ku ktorým má vysielacie práva Netflix. Disney ukončilo s Netflixom licenčnú dohodu v roku 2018, čo znamená, že v roku 2019 budú filmy ako Captain Marvel a Avengers: Endgame vysielané výhradne na Disney+. Licenčná dohoda, ktorá zahŕňala všetko, vrátane filmov od Pixar ako napríklad Coco, medzi rokmi 2016 až 2018, spôsobila Netflixu 18 mesačné okno vo výlučnosti (ktoré sa začína 7 mesiacov po premiére jednotlivých filmov).

To znamená že štyri filmy – Thor: Ragnarok, Black Panther, Avengers: Infinity War and Ant-Man & The Wasp– ešte stále ukončujú svoje obdobie vysielania na Netflixe.

Avengers marvel studios filmis

Niektoré filmy ako Captain America: Zimný vojak (Captain America: The Winter Soldier) a Captain America: Občianska vojna (Captain America: Civil War) sú v USA dostupné v televízií.

Kategórie