Disney štúdio Marvel pripravuje pokračovanie filmu Captain Marvel

admin 24. januára 2020

Najmocnejšia superhrdinka v Marvel Cinematic Universe (MCU) oficiálne prináša na veľké plátno svoj prídavok. Disney štúdio Marvel oficiálne začalo s produkciou pokračovania filmu Captain Marvel (2019), miliardového hitu, ktorý povzbudil a rozšíril okruh mladých žien v štúdiu.

Brie Larson sa vráti ako neohrozená Carol Danversová alias Captain Marvel, bývalá armádna pilotka, ktorá čerpá energiu z vesmírnych síl, čo z nej robí hnaciu silu Zeme, keď medziplanetárne nebezpečensto ohrozuje krehkú zemeguľu. Larsonovej priamočiara hrdinka taktiež nakopla kasy v kinách po celom svete miliardami dolárov.

Zdroj z prostredia Marvelu tvrdí, že s Megan McDonnellovou, ktorá je súčasťou scenáristického tímu pre nadchádzajúci MCU seriál Wanda Vision od Disney+, rokujú o zadaní smeru aj pre druhý sólo let Captaina Marvela. Pôvodný film bol v poradí dvadsiatym druhým filmom z dielne Marvel Studios, ale prvým s hlavnou ženskou hrdinkou, ktorej meno nesie aj názov filmu.

capitan marvel 2 2022 filmis

Režisérsky tandem, Anna Bodenová a Ryan Fleck, režírovali pôvodný príbeh prvého filmu (v ktorom si zahral aj Samuel L. Jackson) na základe scenáru, na ktorom sa podieľali spolu s Genevou Robertson-Dworetovou.

Kategórie