Jared Harris nebude hrať Doktora Octopusa v marvelovke Morbius

admin 21. januára 2020

Úplne prvý trailer k filmu Morbius, ktorý je spinoffom Spidermana od Marvelu a Sony, zanechal fanúšikom komiksov v hlave plno teórií. Kým neutešená situácia hlavnej postavy doktora Michaela Morbiusa (Jared Leto), vedca zomierajúceho na vzácne ochorenie krvi, ktorý v dôsledku náhody zmení samého seba v upíra, vyzerá ako vystrihnutá z komiksu, úloha Jareda Harrisa zostáva nejasná.

Fanúšikovia sa domnievajú, že Harris, ktorý sa javí ako ustarostený priateľ snažiaci sa pomôcť Morbiusovi vidieť svetlo (nie tým, že ho zabije) je v skutočnosti kultový spidermanovský záporák Doc Ock.

Doktor Otto Octavius alias Doktor Octopus alebo Doc Ock, ako ho fanúšikovia volajú, je ďalší génius zo sveta Spider-mana. Technik, z ktorého sa stane zločinec, je známy kvôli mechanickým ramenám pripevneným k telu, ktoré ovláda prostredníctvom telepatie. Túto postavu predtým v Spider-manovi 2 stvárňoval Alfred Molina.

Takže, je Harris ďalší Doc Ock? Spýtali sme sa na SAG Awards 2020, kde bol Harris nominovaný za jeho prácu v seriáli Černobyľ od HBO. Jeho odpoveď? Totálne nie.

Harris vyjadril rázny nesúhlas s týmto tvrdením a dodal, že sa mu páči predstavivosť fanúšikov, ale tejto úlohy sa nezhostí.

Navzdory online klebetám a želaniam fanúšikov to vyzerá tak, že Harris nebude tým kultovým záporákom, avšak to nevylučuje nadmerné množstvo ďalších postáv so super schopnosťami, ktoré žijú v meste New York.

Čo sa týka filmu samotného, Harris bol z nového traileru nadšený, no viac neprezradil.

Film Morbius budeme môcť vidieť v kinách od 30. júla 2020.

Kategórie