Premiéry v roku 2020

admin 21. apríla 2020

Warner Bros. oznámilo zmenu dátumov premiér v súvislosti s pandémiou Covid-19, Batman priletí do kín až na jeseň 2021

Kvôli mnohým pozastaveným produkciám v dôsledku COVID-19 a harmonogramu premiér na rok 2021, Warner Bros posunulo množstvo premiér. Film The Batman od Matta Reevesa, ktorého produkcia je v súčasnosti v Londýne pozastavená, nebude mať premiéru 25. júna 2021, ale skôr počas prvého októbra budúceho roka. Reeves nedávno vyhlásil, že akonáhle bude bezpečné obnoviť produkciu, plánuje dokončiť film The Batman v Londýne namiesto premiestnenia produkcie inam. Štvrtina filmu je natočená a Reeves v súčasnosti dôkladne prezerá jednotlivé zábery.

DC verzia filmu The Flash bude mať premiéru o mesiac skôr ako sa pôvodne plánovalo. Spoločnosť Warner Bros už zarezervovala dátum premiéry na 3. júna 2022 namiesto pôvodného dátumu 1. júla 2022. Premiéra filmu Shazam 2! sa presúva z 1. apríla 2022 na 4. november toho istého roku. Disney už má na tento dátum naplánovanú premiéru akčného filmu so zatiaľ nezverejneným názvom.

Warner Bros. premiery v roku 2020

 

Film o Elvisovi Presleym od režiséra Baza Luhrmannova v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom mal prísť do kín 1. októbra 2021. Jeho premiéra sa však presunula o mesiac neskôr na 5. novembra, kedy bude mať premiéru aj film Doctor Strange in the Multiverse of Madness od štúdií Disney a Marvel.

Premiéra prequelu seriálu Sopranovci The Many Saints of Newark, ktorá bola naplánovaná na 25. septembra tohto roku, sa presúva na 12. marec budúceho roka. Dátum premiéry bude zdieľať spolu s animákom Raya a drak (Raya and the Last Dragon) od Disney.

Dráma King Richard s Willom Smithom v hlavnej úlohe, ktorá sa natáčala v Los Angeles, sa dostane do kín až 19. novembra 2021, čo je o rok neskôr ako dátum pôvodnej premiéry 25. novembra 2020. Počas tohto víkendu pred Dňom vďakyvzdania bude film King Richard zdieľať sály kín s filmom Dungeons & Dragons od Paramount a filmom od Disney so zatiaľ nezverejneným názvom.

Scifi film Reminiscence od režisérky Lisy Joy, v ktorom si zahrajú Hugh Jackman, Thandie Newton, Rebecca Ferguson, bude mať premiéru 16. apríla 2021. Warner Bros. už malo tento dátum rezervovaný pre snímku bez názvu; teraz bude film v jeden deň súperiť s animovaným muzikálom Vivo od spoločnosti Sony Pictures Animation s hudbou Lina-Manuela Mirandu a so snímkou od Universal, ktorej názov ešte nepoznáme.

Na teraz zostáva tajomstvom dátum premiéry filmu režiséra Shaka Kinga o Fredovi Hamptonovi, ktorý bol členom strany Black Panthers. Premiéra bola pôvodne naplánovaná na 21. august tohto roku. Daniel Kaluuya sa predstaví v úlohe Hamptona popri ďalších hercoch ako sú LaKeith Stanfield, Martin Sheen, Lil Rel Howery a Jesse Plemons.

Kategórie