Spinoffu Game of Thrones pod názvom House of the Dragon sa dočkáme v roku 2022

admin 16. januára 2020

Búrlivo očakávaný spinoff seriálu Game of Thrones, House of the Dragon, bude mať pravdepodobne premiéru v roku 2022, čo potvrdil pre Variety programový riaditeľ HBO Casey Bloys v stredu na zjazde spoločnosti televíznych kritikov. Uviedol, že toto je jeho nejlepší odhad.

V tomto štádiu vývoja nevedel určiť konkrétnejší dátum premiéry. Zatiaľ neboli určené termíny produkcie. Spinoff, na ktorom sa podieľali George R.R. Martin a Ryan Condal, je založený na knihe Fire & Blood a jeho dej, ktorý sa odohráva 300 rokov pred udalosťami z Game of Thrones, odhaľuje príbeh rodu Targaryen. Pokiaľ ide o nepomenovaný prequel pilot Game of Thrones s Naomi Watts, ktorý HBO napokon pustil k vode, bola príčina jeho ukončenia charakterizovaná ako vec, ktorá sa bežne deje.

Spinoff Game of Thrones - House of the Dragon

,,Pilotné časti – niekedy sa dajú dokopy, niekedy nie,” povedal Bloys. ,,A musím priznať, že toto bol ten prípad. Nestalo sa nič, na čo by som mohol ukázať prstom a povedať,, Och, toto bol ten problém“.

Dodal, že Jane Goldmanová, ktorá sa spolu podieľala na tvorbe spolu s Georgom R.R. Martinom, sa s výzvou vytvoriť úplne nový svet popasovala bravúrne.

,,Ten prequel sa odohrával 8 000 rokov pred súčasnou show, čo si vyžaduje oveľa viac vynachádzavosti“ povedal. ,,Jednou z výhod House of the Dragon je, že bola k dispozícií kniha od Georga a mali sme nejaké to vodítko. Prequel od Jane Goldmanovej čelil väčším výzvam v podobe vybudovania nového sveta, ale myslím si, že to zvládla bravúrne…nebola tam ani jedna do očí bijúca vec.“