Natáčanie Fantastických zverov 3 sa konečne pohlo dopredu

admin 6. novembra 2019

Po tom, čo produkciu filmu Fantastické zvery 3 odložili na niekoľko mesiacov, Warner Bros. oznámilo, že natáčanie tretej kapitoly spin-offu Harryho Pottera sa znovu začne na jar 2020 v Rio de Janeiro.

Predpokladalo sa, že produkcia sa začne už tento rok, no vzhľadom na to, že v roku 2018 Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald) nesplnili očakávania a zarobili celosvetovo „iba“ 650 miliónov dolárov, sa natáčanie odsunulo. Fantastické zvery sú plánované ako séria piatich filmov, no skutočnosť je taká, že táto séria už teraz začína prejavovať znaky únavy a už prvé dva filmy vyvolávajú pochybnosti. Fantastické zvery a ich výskyt (Fantastic Beasts and Where to Find Them) sa stali hitom v roku 2016 a zarobili celosvetovo vyše 800 miliónov dolárov.

Neuspokojivý predaj lístkov za Grindelwaldove zločiny viedol k špekuláciam, že štúdio si vyžiada nejaký čas na prepracovanie tejto série, predtým než sa dostanú k ďalšiemu nákladnému pokračovaniu. Warner Bros. už minulo skoro 400 miliónov dolárov na vytvorenie prvých dvoch filmov. Tretia časť, ktorej názov zatiaľ nepoznáme, plánuje dobiť kiná v novembri 2021, zhruba päť rokov po prvom filme a tri roky po jeho pokračovaní.

fantasticke zvery 2

Už veterán vo svete Harryho Pottera, David Yates, sa vracia v úlohe režiséra tretieho filmu. Eddie Redmayne ako Newt Scamander sa vráti do sveta, ktorého dej sa odohráva desaťročia pred životom obľúbeného čarodejníka v okuliaroch. Jude Law stvárňuje mladého Albusa Dumbledora, kým Johnny Depp hrá zločinca Gellerta Grindelwalda. Herecké obsadenie dopĺňa Katherine Waterston, Alison Sudol, Ezra Miller a Dan Fogler. Jessica Williams ako Profesorka Eulalie “Lally” Hicks, ktorá sa mihla vo Fantastických zveroch a Grindelwaldových zločinoch, bude mať v nadchádzajúcom filme J.K. Rowlingovej väčšiu úlohu. Steve Kloves, ktorý napísal scenáre pre sedem z ôsmich filmov o Harrym Potterovi, sa podieľa spolu s Rowlingovou na scenári tretieho filmu o fantastických zveroch.

Kategórie